Posted by admin on Kwiecień - 11 - 2016 | Komentowanie nie jest możliwe

Północna Europa bardzo często jest raczej mało doceniana przez turystów z większości krajów, w tym również i z Polski. Z pozoru nie ma tam raczej wielu ciekawych atrakcji, a sama dość zimna pogoda powoduje, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Tego typu podejście stanowi jednak poważny błąd, ponieważ same tylko kraje skandynawskie mogą zaoferować tak dużo interesujących rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś dla siebie.
Fantastycznym przykładem może tutaj być Dania, stosunkowo niewielki kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Zaliczana jest do kręgu krajów nordyckich, przez co sama jej kultura ściśle związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o niezwykle bogatej historii, w związku z czym sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera sporo godnych uwagi zabytków oraz pozostałych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest zatem doskonałym dowodem na to, że północna cześć Europy także może być ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Oprócz tego nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, dzięki czemu wybranie się do niej nikomu z nas nie sprawi większych problemów – zdecydowanie warto!
źródło: http://sportlajf.pl, herbaton.pl, http://ukibicownamalcie.pl, http://www.zoo-safari.net.pl

Pozostałe artykuły:

Comments are closed.